[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی کلی دانشکده::
معرفی افراد::
امورآموزش::
امور پژوهش::
اخبار::
آیین نامه ها و فرمها::
تسهیلات پایگاه::
تور مجازی ::
::
اطلاعیه های آموزشی
..
جلسات دفاعیه
..
چکیده جامع پایان نامه
..
مجله بین المللی مهندسی معماری

AWT IMAGE

..
لینک سایت آزمایشگاه ها
..
انجمن علمی معماری و شهرسازی
..
نشریه معماری و شهرسازی ایران

..
وب سایت قطب علمی
AWT IMAGE
..
کارآموزی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت دانشکده معماری را چگونه ارزیابی می کنید:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
:: سی امین جشنواره کتاب سال دانشجویی ::
 | تاریخ ارسال: 1402/9/5 | 

کتاب تحوّل پذیری یک مکان؛ راهنمایی برای مکان سازی، تألیف: کتی مدن، ترجمه: دکتر مصطفی بهزادفر و دکتر ابوالفضل قربانی به عنوان تنها اثر شایسته تقدیر در بخش هنر و معماری سی امین جشنواره کتاب سال دانشجوی کشور انتخاب گردید.

تحول‌پذیری یک مکان، راهنمایی دوستانه و قابل فهم برای همۀ ساکنان اجتماع‌‌ها اعم از عامۀ مردم تا شهروندان تصمیم‌گیر و تصمیم‌سازان است، با این هدف که مکان‌های همگانی در اجتماع‌های خود را بشناسند و آن‌ها را بهبود بخشند. کتاب حاضر ماحاصل قریب به نیم قرن کوشش پیروان و میراث داران «ویلیام اچ وایت» در تبدیل فضاهای همگانی به مکان‌های سرزنده در بیش از ۳۰۰۰  اجتماع در سرتاسر جهان است. تلاشی آگاهانه باهدف جایگزینی فرایندهای برنامه‌ریزی و طراحی اجتماع-محور و مکان-مبنا با بدیل‌های موجود نظیر روندهای انضباط-مبنا و پروژه-مبنا که منجر به شکل گیری جنبش مکان سازی گردید.
تحول‌پذیری یک مکان، دستورالعملی کامل برای خلق ترکیب جدیدی از سازوکار مکان‌سازی و برنامه‌ریزی بلند مدت اجتماع‌ها در سطوح، فضا‌ها و مقیاس‌های متنوع است. دستورالعملی که قابلیت پدید آوردن اجتماع‌ها و شهرهای واقعا تاب‌آور را دارد- شهرهایی که قادرند برای حفظ عملکرد، ساختارها و هویت رقابتی خود با هر گونه فشار تغییر محتمل سازگار شوند. این کتاب در چهاربخش مشتمل بر چرایی اهمیت مکان‌ها، یازده اصل مکان‌سازی، فرآیند مکان‌سازی، ابزارها و شیوه‌ها تدوین گردیده و در برگردان فارسی با کاربرگ‌های مورد نیاز برای ارزیابی عملکرد مکان و نقشه برداری رفتار تکمیل شده است. 
دفعات مشاهده: 351 بار   |   دفعات چاپ: 65 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان